Newsletter

AspiGranie

Fundacja z ASPI-racjami

Popis Opis pomysłu na wydarzenie

W ramach projektu Meet and Code pracownicy Fundacji z Aspi-racjami chcieliby zorganizować warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu oraz zespołu Aspergera. Odbiorca działań projektowych, czyli podopieczni Fundacji z ASPI-racjami z racji swojej niepełnosprawności często doświadczają porażek w kontaktach z rówieśnikami. Wspólne działania w obszarze, który jest ich mocną stroną – informatyka – pozwolą nie tylko podnieść ich samoocenę, ale również pokazać pełnosprawnym uczestnikom projektu, że inny nie znaczy gorszy.

Przeprowadzimy warsztaty uczące podstaw programowania. Celem warsztatów będzie ukończenie projektu w postaci prostej gry logicznej stworzonej przez uczestników.


Cel główny

Cel główny wydarzenia to zapoznanie uczestników
z mechaniką i podstawowymi koncepcjami stojącymi za pisaniem kodu. Pragniemy, aby dzieci i młodzież zaznajomiła się z procesami i narzędziami związanymi z programowaniem; poznała rolę matematyki, logiki oraz algorytmów, przyswoiła nowe pojęcia takie jak język czy środowisko programowania oraz przede wszystkim wzbudziła w sobie zainteresowanie dziedziną tworzenia kodu.Místo konání

Věková skupina 8 - 16

Obtížnost

Typ Off-line akce

Datum 15.10.2019    14:00 - 17:00
16.10.2019    14:00 - 17:00
17.10.2019    14:00 - 17:00

Adresa Obywatelska 57
93-558 Łódź

Max. počet účastníků 20 Chcete se zúčastnit? Kontaktujte naši místní kontaktní osobu.

Účast na akci je zdarma
Meet and Code Award Účast pouze ve veřejném hlasování

Kontakt Fundacja z ASPI-racjami Webové stránky: aspi-racjami.org
E-mailová adresa kontaktní osoby: biuro@aspi-racjami.org

Sdílet na sociálních sítích