Newsletter

Dziewczyny budują i programują komputer !

Stowarzyszenie 'Siła Woli'

Περιγραφή To bardzo dobry pomysł na ciekawą, edukacyjną zabawę dla dziewcząt, które spożytkują swoją energię na naukę algorytmów lub inne kreatywne zajęcia np. zaprogramują utwór muzyczny w Song Maker na zbudowanym przez siebie komputerze.

Za pomocą Kano Computer Kit Touch chcemy zachęcić dziewczęta do postawienia pierwszych kroków w dziedzinie elektroniki i algorytmów. Przygodę zaczynamy właśnie od sprzętu, od wspólnego budowania i programowania komputera po to, żeby obalić stereotyp, że "tylko mężczyżni znają się na komputerach" i dlatego zostają programistami.

Dziewczęta muszą poskładać z części maszynę zbudowaną na bazie Raspberry Pi połączonym z dotykowym wyświetlaczem i sterowanym bezprzewodową klawiaturą z padem. Przygoda z programowaniem zacznie się już podczas instalacji system operacyjny Kano OS gdzie w formie zabawy nasz komputer zadaje pytania, na które musimy udzielać odpowiedzi poprzez wybór odpowiednich bloków tak jak przy programowaniu blokowym. Gdy już dziewczęta uruchomią swoje komputery bedą mogły "Hackować Minecrafta", programować w Scratch lub tworzyć muzykę z użyciem czujnika ruchu.Τοποθεσία

Ηλικιακή ομάδα 8 - 16

Δυσκολία

Τύπος Offline-Εκδήλωση

Ημερομηνία 18.10.2019    17:30 - 19:30

Διεύθυνση Wola Murowana 17 C
26-052 Nowiny

Μέγιστος αριθμός συμμετεχόντων 20 Θέλετε να λάβετε μέρος; Επικοινωνήστε με τον τοπικό υπεύθυνο επικοινωνίας.

Η συμμετοχή είναι δωρεάν.


Επικοινωνία Stowarzyszenie 'Siła Woli' Ιστοσελίδα: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.sila.woli/
e-mail υπεύθυνου επικοινωνίας: stowarzyszenie.sila.woli@gmail.com

Κοινή χρήση στα Social Media