Nyheitsbrev
Søk no

Holčičí robohraní

Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s

Skildring Holky a jejich maminky nebo babičky se na dvě hodiny pobaví při programování robotů postavených z LEGO WeDo. Všichni roboti budou speciálně postavení tak, aby se holkám opravdu líbili. Postaví je totiž totiž holka - desetiletá Pavla Janoušková, která je v současné době pravděpodobně nejúspěšnější dětskou stavitelkou a programátorkou robotů v ČR (JedoBot 2018 - 2. místo, JedoBot 2019 - 1. místo, RoboTrip 2020 - 1. a 3. místo, Robotický den 2019 - postup do finále, několikanásobná vítězka Dr. E´s Challenges), a její maminka, která je zároveň dobrovolnicí v centru KuřiMaTa.

Nejprve se na jednoduchém robotovi naučí základní prvky programování (otáčení motorem, příjem informací ze senzorů, opakování činností...), potom si vyzkouší programovat tři složitější roboty. Na závěr se společně s Pavlou pokusí naprogramovat roboty tak, aby mohli zahrát jednoduchý příběh, který (pokud programování zvládnou) vystavíme na internetu.

Po skončení akce budou mít holky možnost si půjčit domů stavebnici LEGO WeDo, aby si samy mohly postavit a naprogramovat vlastního robota.


Aldersgruppe 8 - 13

Vanskelegheitsgrad

Type Nettarrangement

Dato 22.10.2020    17:00 - 19:00

Makstal på deltakarar 20 Ønsker du å delta. Ta kontakt med vår lokale person.

Deltaking er gratis.


Kontakt Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s Nettstad: https://sites.google.com/view/robohrani
Epostadresse til kontaktperson: jitka.kurimska@gmail.com

Del på sosiale medier