Newsletter

Webinář: Uspořádejte vlastní technologickou akci v knihovně

První letošní Meet and Code webinář byl tentokrát zaměřený na knihovny, které jsou vedle škol nejdůležitějšími vzdělávacími institucemi pro malé i velké a do kterých akce, podporující informatickou gramotnost přirozeně patří.

A jak mohou knihovny plnit svoji důležitou úlohu v informatickém vzdělávání? Jednou z možností je unikátní program zavedení udržitelné výuky informatiky v knihovnách postavený na konceptu STEM výuky českého startupu HARDWARIO využívajícího projektů internetu věcí. Díky grantům od Meet and Code se navíc můžete do svých akcí pustit bez vlastních počátečních investicí.

V rámci našeho webináře vám Alan Fabik z HARDWARIA ukázal, jak jednoduše lze postavit STEM lekci a nabízet ji v offline i online podobě. Hanka Šandová, odbornice nejen na robotické hračky z Centrum technologického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička, vám ukázala, jaké fascinující věci můžete v prostorách své knihovny organizovat.

Záznam webináře. 

Na webináři jste se mohli dozvědět: 
 
  • Co to je aktivní STEM výuka a proč by měla být součástí aktivit moderních knihoven
  • Jak se dají jednoduše postavit reálné projekty internetu věcí a použít je při STEM výuce
  • Jak učit STEM v offline i online podobě
  • Jak využít pomoci Meet&Code pro první STEM workshopy ve vaší knihovně

Vaši lektoři:

Alan Fabik, HARDWARIO


Alan Fabik působl na různých řídících a obchodních pozicích přes 25 let, byl obchodním ředitelem JABLOTRON ALARMS a.s. a výkonným ředitelem JABLOTRON PROJECTS s.r.o. V roce 2016 opustil Jablotron a založil HARDWARIO – startup vyvíjející a vyrábějící IoT zařízení. Jeho hlavním produktem je průmyslová IoT stavebnice s desítkami modulů a stovkami možností jejího využití v pilotech Průmyslu 4.0, projektech chytré domácnosti a v rámci aktivní STEM výuky.  

Hanka Šandová, Centrum technologického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička

V současnosti učí informatiku na Gymnáziu Jana Keplera v Praze 6, kromě toho působí také v Centru technického vzdělávání Půda při Městské knihovně Polička a na ZŠ a MŠ Telecí. Ve své práci, která je zároveň jejím koníčkem, se zaměřuje především na rozvoj informatického myšlení prostřednictvím robotiky, hravého programování, 3D modelování a 3D tisku. Je členkou Jednoty školských informatiků, Ozobot Certified Educator, spolupracuje na projektu iMyšlení. Své zkušenosti aktivně sdílí na konferencích, workshopech pro děti i dospělé, především učitele.

Záznam webináře.
 


Groupes cibles

Enseignants, Organisateur de l'événement

Type de contenu

Cours en ligne, Contenu pédagogique

Sujets connexes

Robotique, Internet des objets (IoT)

Niveau de difficulté de ce contenu

Débutant