Newsletter

Holčičí robohraní

Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s

Description Holky a jejich maminky nebo babičky se na dvě hodiny pobaví při programování robotů postavených z LEGO WeDo. Všichni roboti budou speciálně postavení tak, aby se holkám opravdu líbili. Postaví je totiž totiž holka - desetiletá Pavla Janoušková, která je v současné době pravděpodobně nejúspěšnější dětskou stavitelkou a programátorkou robotů v ČR (JedoBot 2018 - 2. místo, JedoBot 2019 - 1. místo, RoboTrip 2020 - 1. a 3. místo, Robotický den 2019 - postup do finále, několikanásobná vítězka Dr. E´s Challenges), a její maminka, která je zároveň dobrovolnicí v centru KuřiMaTa.

Nejprve se na jednoduchém robotovi naučí základní prvky programování (otáčení motorem, příjem informací ze senzorů, opakování činností...), potom si vyzkouší programovat tři složitější roboty. Na závěr se společně s Pavlou pokusí naprogramovat roboty tak, aby mohli zahrát jednoduchý příběh, který (pokud programování zvládnou) vystavíme na internetu.

Po skončení akce budou mít holky možnost si půjčit domů stavebnici LEGO WeDo, aby si samy mohly postavit a naprogramovat vlastního robota.


Age group 8 - 13

Difficulty

Type Online-Event

Date 22.10.2020    17:00 - 19:00

Max. Participants 20 You want to take part in? Please contact our local contact person.

Participation is free.
Meet and Code Award Girls do IT!

Contact Mateřské a rodinné centrum KuřiMaTa z.s Website: https://sites.google.com/view/robohrani
Mail of contact person: jitka.kurimska@gmail.com

Share on Social Media