Newsletter

Kodełkowo

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DĘBEM WIELKIM SZKOŁA Z UŚMIECHEM

Beschreibung Tworzenie skryptów podczas zabaw offline. Uczniowie dowiedzą się, że programowanie to nie tylko pisanie programów na komputerze, ale pewien sposób myślenia, który nabywa się poprzez wszelkie aktywności. Dlatego nie może zabraknąć zabaw ruchowych z elementami kodowania.
Próby kodowania z wykorzystaniem takich programów, jak: Scratch, BlocklyGames, Scottie Go!, Kodable, Code.org , Scratch Junior i klocków Lego WeDo.
Dodatkowo dzieci z kółka programistycznego przygotują wspólnie z nauczycielem zadania dla pozostałych uczniów szkoły.
W ramach połączenia programowania ze sportem planujemy rozegrać mecz piłkarski. Następnie z klocków Lego Wedo zbudować bramkę, bramkarza i napastnika, który będzie strzelał gole. W programie do klocków Lego WEDO napiszemy program, który pozwoli strzelać gole do bramki, a specjalnie zaprogramowany bramkarz spróbuje ich bronić. Następnie w programie Scratch spróbujemy uatrakcyjnić nasz program do klocków Lego WeDo. Kiedy już opanujemy programowanie realnych zawodników i bramki stworzyymy własną grę w piłkę nożna w programie Scratch. Tak by duszki z programu Scratch byli zawodnikami i grali na tle boiska piłkarskiego. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone.Veranstaltungsort

Altersgruppe 8 - 12

Schwierigkeitsgrad

Typ Offline-Event

Datum 08.10.2018    08:00 - 16:30
19.10.2018    08:00 - 16:30

Adresse Warszawska, 78
05-311 Dębe Wielkie

Max. Teilnehmerzahl 400 Sie möchten am Event teilnehmen? Dann kontaktieren Sie bitte den unten genannten Ansprechpartner.

Die Teilnahme ist kostenlos.
Meet and Code Award award.soccer-and-coding

Kontakt STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DĘBEM WIELKIM SZKOŁA Z UŚMIECHEM Website: https://www.facebook.com/szkolazusmiechem/
E-Mail des Ansprechpartners: kodujty@gmail.com

Auf Social Media teilen