Newsletter
Aplică acum

Od chytrého domu k chytrému městu

Městská knihovna Polička

Descriere Účastníci si kromě programování programovatelné desky BBC micro:bit/modulů SAMLabs vyzkouší různé konstrukce a technická řešení s pomocí lego kompatibilní stavebnice Wonder Building Kit či modulů SAM Labs.

Každý účastník si vybere vlastní projekt, který bude řešit nějakou otázku udržitelného rozvoje. Může to být chytré osvětlení, závory, topení, automatická vrata nebo automatické zalévání. Jednotlivé konstrukce pak budou reprezentovat prvky chytré domácnosti nebo města.

Během akce nám tu tak na Půdě vyroste malé modelové chytré město s chytrými domy, které návštěvníkům přiblíží, nejen jak tyto „smart“ technologie fungují, ale také jak mohou pomáhat a přispívat k udržitelnosti.

Akci zajistí hlavní lektor s pomocníkem, pro účastníky budou připraveny tematické pracovní listy s přehledem základních příkazů v prostředí Make Code/SAM Studio a odkazem na základní příklad ke každé konstrukci.

V závěru akce každý účastník předvede, co se naučil a představí vlastní naprogramovanou konstrukci a zároveň prezentuje přínos navrženého řešení pro jednotlivce i společnost.Locație

Vârste participanți 8 - 17

Grad dificultate

Format eveniment Eveniment offline

Dată 03.10.2022    14:00 - 16:00
13.10.2022    14:00 - 16:00
16.10.2022    14:00 - 16:00
17.10.2022    14:00 - 16:00

Adresă


Numărul max. de participanți 20 Vrei să participi la eveniment? Ia legătura cu reprezentantul acestuia.

Participarea la eveniment este gratuită pentru participanţi.


Contact Městská knihovna Polička Website: http://puda.knihovna.policka.org/
E-mail persoană de contact: sandova@knihovna.policka.org

Distribuie pe rețele de socializare